Jdi na obsah Jdi na menu
 


Módní návrháři představili neuvěřitelnou škálu šál a šátků nejrůznějších velikostí, barev a tvarů. Z šál a šátků se dají vytvořit skvělé kreace, dají se vázat mnoha způsoby a doladí váš styl. Pokud ještě nemáte v šatníku několik kousků, je to špatně. Také zapomeňte na představu, že si se svými dvěma šálami vystačíte na celý život. A věřte, že někdy místo velké investice do nového kabátu nebo bundy, stačí investice do nové šály nebo šátku. Dobře zvolený módní doplněk váš outfit zcela změní.
Aquascutum / Topshop Unique / Squared2 / Missoni

Ty nejkrásnější šály a šátky pocházejí z dílen špičkových návrhářů, rozhodně si nenechte ujít kousky od Missoni, Dsquared2, Topshop Unique, Aquascutum, Mulberry, Diane von Furstenberg, Diesel Black Gold, Twenty&Twelve a dalších. Nechte se inspirovat množstvím fotografií těch nejlepších modelů, které jsme si pro vás připravili a vyrazte do butiku! Šály mají navíc jedu velkou výhodu, a to takovou, že je nemusíte zkoušet, jestli padnou – můžete tedy rovnou objednat prostřednictvím internetových butiků z pohodlí domova.

Maxišály, pašmíny a luxusní hedvábné šátky jsou hitem sezóny!

Největšími favority této sezóny jsou maxišály, pašmíny a jako jejich kontrast luxusní hedvábné šátky. Zatímco maxišály jsou doplňky, které okouzlí především svou strukturou a provedením – různými bambulami a strapečky, a patří zejména na módní zimníky, pašmíny naopak okouzlují především svými barvami a perfektně je můžete sladit s ostatním outfitem – elegantním i sportovním. Hedvábné šátky, které musí být letos skutečně značkové, patří na lehčí kabátky při přechodném počasí nebo k halenkám či luxusnějším tričkům místo šperku.

Naučte se nosit maršálu!

 

K eleganci vede hedvábná cesta – ozdobte se místo šperku hedvábným šátkem!

 

Pašmíny vás okouzlí hravostí svých barev a svoji hebkostí!

 

Jaké barvy a tvary jsou in?

Protože podzim a zima jsou smutná a ponurá období, od toho jsou tu módní doplňky, které dokážou skvěle ozvláštnit a oživit outfit. Nejvíce „in“ jsou šátky a šály, které jsou co nejvíce barevné. Skvěle vypadají například přechodové barvy a hlavně ty pastelové. Samozřejmě zavrhovat neutrální barvy nemusíte – pokud dobře doplní váš celkový outfit – sem s nimi. Pouze se vyvarujte těm nudným – bez nápadu! Každá šála i šátek musí být něčím zajímavá – barvou, vzorem, třásněmi, flitry, bambulami nebo jinými ozdůbkami. Co se týká tvarů, je z čeho vybírat. Od klasických obdélníkových, přes čtvercové nebo asymetrické.

Důležitý je také správný výběr materiálu. K elegantnímu outfitu se hodí jemné látky, hrubé šály jsou skvělé ke sportovním outfitům nebo oblečení na běžné nošení. Šátky a šály se hodí snad ke všemu – k šatům, kabátům, tričkům nebo svetrům.

 

Šátek můžete nosit místo šperku – musíte se jej ale naučit správně zavázat!

1. Šátek s mašličkou
  • na rubové straně šátku uprostřed uvažte malý uzel
  • šátek pak přeložte na polovinu, uzlík nechte stále v rubu
  • cípy zůstanou různě dlouhé, a tak je o elegantní dojem postaráno
2. Šátek s cípy
  • přeložte šátek na polovinu
  • přiložte ke krku, středním cípem na hrudník, dlouhé konce směřují dozadu
  • boční cípy za krkem překřižte a veďte dopředu, pak uvažte volnější dvojitý uzel
3. Šátek stažený sponou
  • Nezavazujte na šátku žádny uzel
  • Stáhněte jej pouze ozdobnou sponou nebo kroužkem

Šátky mají různá využití. Buďte trochu kreativní. Šály a šátky nemusí být přece nutně jen ozdobou krku. Malé šátky můžete uvázat například na kabelku nebo delší šátky použít jako opasek ke kalhotám. Delší asymetrickou šálu se nebojte uvázat na způsob kravaty. Inspirujte se díky naší fotogalerie na začátku článku, která vám poodhalí ještě více způsobů využití těchto trendových doplňků.