Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modní návrháři

Příspěvky

Jean Paul Gaultier – král francouzského designu

23. 10. 2009

Jean Paul Gaultier patří k nejvýznamnějším módním návrhářům celosvětové módní scény. Jedněmi ostře kritizován jako postrach francouzské módy, druhými vyzdvihován. Jean Paul Gaultier však za svou tvrdohlavostí a uštěpačnými frázemi skrývá talent, díky němuž uhrane téměř každého znalce módy

 

Donna Karan – vždy překvapivá a inspirativní

23. 10. 2009

Módní designérka Donna Karan je jednou z mála osobností módního světa, která ve svých kolekcích dokáže vždy naprosto překvapit. Nechává se inspirovat vším, co jí přijde zajímavé a to se také v jejích nadčasových modelech odráží. Kdo je vlastně Donna Karan a jaké je tajemství jejího úspěchu?

 

London FW: Caroline Charles hledá inspiraci v umění

23. 10. 2009

Módní návrhářka Caroline Charles na londýnském týdnu módy uvedla dámskou kolekci, při jejíž tvorbě se držela hesla, které říká „moderní móda pro moderní ženu“. Celá kolekce je laděna do jednoduchého stylu, jehož hlavními rysy jsou ženské prvky.

 

Návrhář Graeme Black povede sekci Hugo Boss

16. 10. 2009

 

Issey Miyake

9. 10. 2009

Módní značka japonského návrháře Issey Miyake ještě není na světě tak dlouho, aby ji znali všichni módní fanoušci. Na druhé straně dost dlouho na to, aby si získala oblibu u miliónů zákazníků po celém světě, mezi nimiž nechybí ani světové módní celebrity.

Modely japonského návrháře Issey Miyake jsou spíše umělecká díla, nebo designové studie, než oblečení pro běžné nošení. Ale to od tohoto talentovaného návrháře ani nikdo neočekává. Ti, kdo si dílo návrháře Issey Miyake oblíbili, oceňují především jeho uměleckou hodnotu a kreativitu s nádechem východní chuti.

Issey Miyake se narodil v Hirošimě v Japonsku v roce 1938. Bylo mu sedm, když USA shodili atomovou bombu na jeho zemi. Jeho matka umřela čtyři roky poté na následky těžkých popálenin v důsledku bombardování. Ale pro Issey Miyake byla, i když možná trochu ironicky, právě americká okupace cestou k západní kultuře a také k jeho dalším studiím a designerské tvorbě