Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novodobé vycpávky mají mnohaletou tradici. Nejvíce je proslavila italská módní návrhářka Elsa Schiaparelli na konci třicátých let. A nebyl to jen tak někdo. Právě ona byla ženou, která byla společně po boku s Coco Chanel nejvýznamnější dizajnérkou této éry. V roce 1932 už byly vycpávky naprosto v popředí zájmu. Jeden z největších trendů byl uveden také ve filmovém snímku Letty Lynton a od té doby se vycpávky ramen velmi dlouho držely jakožto hlavní trend.

Kolekce Balmain – podzim/zima 2009/2010

Některé ženy vycpávky milují, jiné je zase zatracují. Zásadní však je, jakým způsobem jsou vycpávky provedeny. Pro toto a příští zimní období platí, že trendy jsou špičatá ramena. Zapomeňte tedy na klasické, ploché a široké vycpávky, ramena totiž musí jít směrem nahoru!

 

Špičaté vycpávky jsou sexy a elegantní

Špičatá ramena jsou součástí sáček, triček, topů a v neposlední řadě šatů. Přišlo jim během krátké doby na chuť mnoho celebrit, mezi nimi například Victoria Beckham, Beyonce, Rihanna, Kate Moss, Ashley Olsen, Kim Kardashian nebo Rachel Adams a další. Teď je ten správný čas následovat jejich stopy!

Kim Kardashian

 

Jessica White

 

Na špičatých vycpávkách je skvělé, že vypadají sexy a elegantně, na rozdíl od vycpávek osmdesátých let, kdy byli módní návrháři zřejmě posedlí představou, že každá emancipovaná žena musí mít ramena jako Rambo. Ještě že dnešní doba upřednostňuje elegantní styl a ne přílišnou přehnanost a extravaganci.

 

Tyhle vycpávky prostě musíte mít!

Letos se návrhářům podařilo vytvořit opravdu spoustu skvělých modelů. Jako model číslo jedna, který nesmí chybět ve vašem šatníku, je černý top, který vypadají opravdu sexy od Alexander Wang! Doladit je můžete kalhotami od Julien McDonald a kozačkami od Roberto Cavalli, které k nim padnou jako ulité. A k nim, samozřejmě jako hit letošního podzimu a zimy, vypadá úžasně sáčko opět od Julien McDonald se špičatými rameny, která mohou být zdobena i jemnými prvky v podobě chmýří nebo druků.

 

Ve vašem šatníku by neměl chybět ani zimní kabát s jemnými špičatými vycpávkami, který dodá vaší siluetě souměrnost a pravidelnost. Divila byste se, jak takový kabát může krásně prodloužit postavu! Nic nepokazíte, pokud si pořídíte i top se zvýrazněnými rameny. Úzké džíny nebo legíny a elegantní šátek k tomu budou vypadat velmi módně. Prohlédněte si naši fotogalerii, která vás jistě inspiruje. Vsaďte se, že špičatá ramena padnou i vám!