Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyberte se z deseti trendy podzimních účesů podle italského studia Gandini

4. 11. 2009

Vsaďte na úhledný a hedvábný vzhled

Bledé až mléčně vybělené vlasy jsou základem prvního módního účesu pro letošní podzimní a zimní sezónu 2009/2010. Vlasy jsou úhledně vyhlazené, pěšinka je posunuta výrazně na stranu. Hladkost vlasů posiluje jejich délka. 
Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Kouzlete s barevnými gradienty

Základní mahagonovou barvu stínují další teplé světlehnědé odstíny po celé koruně hlavy. Konce vlasů jsou spíše tmavší, méně probarvené teplými barvami pramínků. Pramínky jsou barvené přirozeně – žádné nápadné široké prameny. S ofinou se pracuje od vrcholu hlavy, nejen na čele. Postupný sestřih dodává vlasům objem. 
Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Dodejte účesu dramatičnost

Dlouhým vlasům můžete dodat dramatičnost up-stylem vyčesání. Stáhněte si všechny vlasy z čela i po obvodu hlavy a pak vytvořte kónický drdol. Optimální je účes tvořit na mokrých vlasech a až pak vlasy sušit. Jeho vytvoření vyžaduje dostatek zručnosti, někdy si budete muset pomoci tak vypodložením vlasů. Požádejte proto svého kadeřníka, ať vás to naučí. Výhodou je že si užijete kratší účes a přitom se snad

Nechte se unášet na vlnách

Skvělý lehce zvlněný účes bude vypadat skvěle především na světlých blond vlasech. Dokonalý je decentní melír s přidáním stříbřitošedých odstínů pramenů. Trojúhelníková silueta dodává vlasům objem. Účes postrádá ofinu.
no opět vrátíte ke svým dlouhým vlasůmObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Nechte se unášet na vlnách

Skvělý lehce zvlněný účes bude vypadat skvěle především na světlých blond vlasech. Dokonalý je decentní melír s přidáním stříbřitošedých odstínů pramenů. Trojúhelníková silueta dodává vlasům objem. Účes postrádá ofinu. 
Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Vlny z 80. let se vrací!

A je tu inspirativní retro styl osmdesátých let a účesy spojené s tzv New Wave hudebním žánrem. Tehdejším fanouškům Depeche Mode či A-ha určitě bude tento styl známý a blízký. Účes dokonale vynikne na blond vlasech. Vlasy mají po stranách krátký chlepecký sestřih s náznakem kotlety, na vrcholu hlavy jsou bohaté vlny. U vlnitých a kudrnatých vlasů stačí vlasy česat nahoru, případně jim pomoci tužící pěnou a fénem. Pokud máte nepoddajné rovné vlasy, pomoci se můžete trvalou ondulacíObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Uhlazený styl vám dodá retro elegantní image

I další účes se inspiruje osmdesátými lety, které jsou letos opět v kurzu. „Upswept“ styl pracuje s čistou siluetou vlasů. Vlasy jsou vyčesány od tváře a dokonale vyhlazené. Vlasy lze pro tento účel vychovat. Ty pevnější si zapamatují směr česání a snadno je naučíte držet, jak mají. S pomocí tužících prostředků to navíc zvládnete ještě rychleji. Zkuste saténově lesklý lak. Dodá vašim vlasům ještě větší optický objemObrazek

Pernatá přilba – účes nebo čepice?

Téměř andělský image vám dodá čepice z peří. Dokonale se hodí zejména na dlouhé vlnité blond vlasy. K tmavšímu odstínu vlasů volte raději čepici tmavší. Určitě ji nikde nesundávejte a klidně si vyrazte třeba i na ples. A jako svatební í účes bude rovněž dokonalá.

 

Propadněte ohnivé nostalgii

Letos na podzim zazáříte také s účesem, jaký nosila Racquel Welch nebo Sophia Loren. Tento účes – sice ze staré školy, přitom však pořád módní vypadá bezvadně na světle hnědých nebo zrzavých kadeřích. Vlasy probarvené do dvou po sobě jdoucích barevných odstínů vypadají bohatěji. Tvarujte je fénem poté, co jste si ještě do mokrých vlasů vetřela pěnové tužidlo.

 

Jako topiary – anebo vlétněte na vlasy, jako když tvarujete stromy!

Nejlépe se vyhrajete s polodlouhými vlasy. Hodně tužidla vetřete do mokrých vlasů a pak je postupně tupírujte do požadovaného tvaru. Stejně tak jak potřebují stromy při tvarování ve stylu topiary vyztužit dráty, potřebuji vaše vlasy vyztužit tužidlem. Nakonec ještě vysušené a vytvarované vlasy zpevněte tužidlem.

 

Bohatý ohon vám bude slušet

Pokud máte krásné dlouhé kaštanové vlasy, bude pro vás tento účes tím pravým. Zejména pokud se vám mírně vlní. Do ještě hodně mokrých vlasů (se sušením ručníkem to nijak nepřehánějte) vetřete pěnové tužidlo s nejsilnějším tužícím účinkem. Vlasy pak sušte dolu hlavou pomocí fénu s difuzérem. Vlasy při sušení rukou mačkejte. Vysušené vlasy stáhněte do copu, ale až u krku. Vlasy příliš nestahujte, ať jsou na hlavě volné a ať působí objemně. Ohon svažte šátkem nebo umělými vlasy.